Reede, 21. november 2014

17. novembriga algav nädal

Esmaspäeval püüdsime leida vanemate rühmale ringiaega, mis sobiks kõigile. See oli väga raske ja lõi segi ka nooremate ringiaja. Nüüd siis niisugune graafik:

TEISIPÄEVAL 7. TUND vanemad valmistuvad FLLiks

NELJAPÄEVAL 7. TUND nooremad valmistuvad Jr FLLiks

Ja peale selle lisaajad, kus nooremad saavad väiksemate rühmadega meisterdada ja vanemad vajadusel poolelijäänut lõpetada või kaaslasele õpetada.

Teisipäeval alustas vanem grupp EV3ga esimese roboti ehitamist. Kuna lapsi on ühe komplekti juures palju, otsustasin nad jagada kolme rühma: 1) osade valmisotsijad, kes arvutiprogrammi abil panid järgmisele rühmale detailid valmis                                      2) ehitajad, kes EV3 raamatu abil ehitasid robotit                                                          3) õigsuse kontrollijad, kes jälgisid ehitusprotsessi ja vajadusel sekkusid. Iga 10 tegevuse järel rühmad vahetusid ja nii said kõik igat tööd proovida.Neljapäeval tuli tööd jätkata. Valmis saadi lihtne sõiduk (Driving Base). Veidi nokitsemist ja oligi robot saanud endale programmi ning ehmatas kõiki sellega, et tahtis tuhatnelja laualt maha tormata. Kindluse mõtte järgnes proovimine põrandal.

Hääletuse tulemusel otsustasid lapsed oma FLL võistkonna nimeks võtta "Mutrikesed". Kõik märkisid oma päevikus ära 10. jaanuari, kui osaleme Tartus FLLi poolfinaalis. Kodus pidid kõik allkirjastama vanemate kirjad ja mulle esmaspäevaks tagastama, et saaksin ametlikult võistkonna registreerida. Kahjuks ei tulnud jälle mu vanakesest fotoaparaadil võistkonna fotod hästi välja, aga panen nad ikkagi blogisse üles.


Siin on esimesed programmeerijad. 
Noorematest lastest proovisid teisipäeval tiimid Kalle + Toivo ja Maia + Richard valmis saada trummar ahvi. Kalle ja Toivo tegid esimest korda ühe legokomplekti inventuuri.
Kui nooremad ei saanud hakkama, aitas kohe mööduv vanem robootik.


 

Neljapäeval said ahvi valmis ka tiimid Sandra + Kevin + Mirjam ja Kalle + Hannes.          7. tunni ajal sai kokku kogu nooremate grupp. Seekord lugesime töövihikust, kuidas Robi teeb häält ja vaatasime, kuidas saab muuta häälitsusi. Ahvi juures kasutasime mootori ja klaviatuuriplokki. Seejärel katsetas iga rühm nukkülekannet.                           Kas sina tead, mida näen ja kuulen esimese, teise, kolmanda või neljanda rea puhul?
Kõige keerulisemaks osutus kõigile rühmadele oma legokarbi inventuur järgmiste asjadega:                    

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar